Top 5 Latvijas Alus darītavas

In CategoryUncategorized
Byadmin

Aldaris

Aldaris ir Latvijā populārākais Alus darītājs, un esot tirgus līderim Aldarim ir izdevies iekarot daudzu alus mīļotāju garšas kārpiņas, ar saviem Aldara Zelta, Gaišai, Porteris Pilsener, Dūmaku, Lukss un vēl citiem. Aldaris alus darīta tika izveidota jau tālajā 1865 gadā, un jau no pašiem izveides laikiem bijusi modernākā un lielākā Alus darīta Baltijā , kas ražo vairāk, kā 50% no Latvijā izlietotā Alus. Aldaris uzņēmums ir mainījis rokas vairākkārt un pārciešot karus un privatizācijas visbeidzot ir nonācis Carlsberg Group rokās un atrodas Latviešu dzērienu ražotāju Topa pirmajā vietā, nostrādinot vismaz 400 darbiniekus. Šogad par lielu pārsteigumu visiem, Aldaris paziņoja par savas ražošanas faktisku beigšanu Latvijā. Šis solis notiek pēc Latvijas piedzīvotās ekonomiskās krīzes, kuras laikā visa Latvijas ekonomika kritās , līdz ar to arī alus lietošana samazinājās.

Vairāk par Šo alus darītavu viņu mājas lapā 

Cēsu Alus

Cēsu Alus darītava ir viena no vecākajām zināmākajām alus ražotnēm Latvijā un tās saknes meklējamas tālajā 1590. gadā, kad Cēsu alus ražotne bija atrodama, kādā pils pagalmā, un no šis mazās ražotnes Cēsu alus ir izaudzis par lielu korporāciju, un tam ir mainījušies īpašnieki, struktūra, ražošanas daudzums, bet alus gatavošanas māksla un rūpes par klientiem ir palikušas. Cēsu Alus ir otrs lielākais Latvijas Alus ražotājs, un ar tādiem, aliem, kā Cēsu Light, Cēsu Premium un vēl citiem slaveniem vārdiem ir nonākuši plašas sabiedrības uzmanības centrā. Cēsu alus pudeles ir lētas, un garša ir pieņemama.

Vairāk par Cēsu alu šeit

Lāčplēsis

Šī 1948. gadā dibinātā Latviešu firma ir viena no Latvijas straujāk augošajām un populārākajām alus darītavām. Lāčplēša alus tiek plaši lietots Jāņu svinībās un arī ikdienā, un plašais sortiments ieskaitot lētus alus un luksuss alus padara Lāčplēša alu par neatvairāmu tirgus spēlētāju. Lācplēša alus darītava veido tādas alus šķirnes, kā Lāčplēsis dzintara, Gaišais, Trīs iesalu un vēl daudz un dažādas Premium klases šķirnes. Pēdējos gados šis Alus ražotājs ir ievērojami palielinājis savu saredzamību tirgū un, no mazas alus ražotnīte Lāčplēsis pārtapis par Lielu korporāciju. Šis viss varētu būt balstāms uz to, ka Lāčplēša alus pieder Dāņu kompānijai Royal Unibrew , un ārzemju tirgus spēlētāji vienmēr cenšas agresīvi izkonkurēt savus tirgus konkurentus.

Par Lāčplēša alu vairāk lasiet šeit

Valmiermuižas alus

Valmiermuižas alus darītava ir viena no jaunākajām alus ražotnēm Latvijā, un kopš 2009. gada šī alus darītava aug un attīstās, lai lēnām izkonkurētu tirgus līderus. Valmiermuiža atrodas Pie Valmieras, un alus darītava ir tieši muižas robežā ar āra-parku, pasākumu vietu un ,katru nedēļu, tajā notiek pasākumi un svinības ar alus dzeršanu. Valmiermuižas alus ražo diva veida šķirnes, kas ir Gaišais un Tumšais alus, un abas šīs šķirnes ir veidotas no tradīcijām bagātām alus darītavu receptēm, kuras vairāk, kā gadu tika jauktas un eksperimentētas, lai atrastu ideālo salikumu. Valmiermuižas alus ir maza ražotne salīdzinot ar lielajiem tirgus spēlētājiem, bet tā lēnām izplešas no Valmieras uz Rīgu, un tālāk uz parējām Latvijas malām.
Vairāk par Valmiermuižu skatieties šeit -> www.valmiermuiza.lv

Bauskas Alus

Bauskas Alus ir 1982. gadā veidota Alus darītava, kas plašāk pazīstama ar saviem Bauskas Tumšais un Bauskas Gaišais alus šķirnēm. Bauskas Alus darītava ir vairāk premium klases alus darītava un viņi ražo dārgāku alu, kas ir līdz ar to arī garšīgāks. Bauskas alus darītava sevi uzskata par tradīcijām bagātu uzņēmumu un viņi saviem produktiem nepievieno nekādus konservantus, un ražojot arī Veselības dzērienu un Porteri Bauskas alus darītava ir piekopusi un attīstījusi savas alus ražošanas prasmes.

Vairāk par Bauskas alu viņu mājas lapā

 

Leave a Reply