5 interesanti fakti par alu

In CategoryUncategorized
Byadmin

alus kausi

1. Guinness alū ir pārsteidzoši maz kaloriju. Šajā alu ir mazāk kalorijas kā pienā un pat apelsīnu sulā – vienā pintē Guinness alus ir tikai 125 kalorijas. Galvenais Guinness alus kaloriju avots ir tajā esošais alkohols, lai gan tas sastāda tikai 4 procentus no visām šī alus sastāvdaļām. Citās līdzīgās alus markās alkohols sastāda 6 procentus. Gunness alus sastāvā ir tīrāks ūdens, kas nācis no Wicklow Mountain avota, kā arī šajā alū ir mazāk proteīna un cukura, bet tauku tajā nav vispār. Šī īpašā sastāva un enerģētiskās vērtības dēļ, Guinness kompānija glabā speciālas alus rezerves aizslēgtā kompānijā, lai, ja nu kaut kas notiek ar pamatprodukciju, kompānija joprojām spēj ražot un piegādāt savu alu patērētājiem.

(avots)

2. Vai esi redzējis, ka kādā AVS alus reklāmā cilvēki īstenībā arī dzer alu? Uz šo jautājumu pareizā atbilde būtu nē, jo ASV is speciāls likums, kas aizliedz televīzijā rādīt cilvēkus, kuri dzer alkoholu. Šis likums tika pieņemts divu galveno iemeslu dēļ: pirmkārt, jo tad, kad televīzijā parādījās pirmās alus reklāmas, tikko bija beidzies alkohola aizliegts, un lielās kompānijas baidījās, ka alkohola dzeršanu televizora ekrānā tā laika skatītājam būtu grūti saprast, otrkārt, jo legālais alkohola patēriņš ASV tika pacelts līdz 21 gadam, un AVS valdība baidījās, ka, rādot reklāmas, kurās cilvēki dzer alkoholu, jaunieši tiktu nelabvēlīgi ietekmēti.

(Avots)

3. Vēl kāds interesants fakts par slavenās firmas Guinness alu – šīs kompānijas un alus darītavas dibinātājs Artūra Giness parakstīja 9000 gadu ilgu īres līgumu ar alus darītavu Leixlipā. Tas nozīmē, ka šīs līgums ir spēkā līdz pat 10759. gadam, pat neskatoties uz to, ka neilgi pēc šī slavenā līguma parakstīšanas Giness devās un Dublinu, kur vēl jo projām tiek ražots Guinness alus.

(Avots)

4. Vai zini kas ir kopīgs marihuānai un alum. Ja minēji, ka apreibinošā iedarbība, tad tavs minējums nav pareizs, jo katrai no šīm vielām iedarbības efekti ir citādāki. galvenā kopīgā lieta šīm divām vielām ir apiņi, kuri abi nāk no kaņepju dzimtas ar nosaukumu Cannabaceae. Šie apiņi ne tikai piešķir alum tā izteikto garšu un smaržu, bet arī neļauj dažādām baktērijām vairoties alkoholā, padarot to brīvu no baktērijām.

(Avots)

5. Beerpongs ir kļuvis ne tikai par amerikāņu, bet arī latviešu ballīšu galveno spēli, tādēļ kāda Amerikas kompānija ir uzražojusi speciāli šai spēlei piemērotu alu ar atbilstošu nosaukumu “Pong Beer”. Šo alu pārdos vairākos dažādos komplektos – 30 bundžas ar alu un 2 ping ponga bumbiņas vai 60 bundžas ar alu un 4 bumbiņas. Laiks tikai rādīs, vai amerikāņi tiešām pirks tieši šo alu saviem beer-ponga turnīriem, vai tomēr pieturēsies pie parastā alus.

(Avots)

Leave a Reply