Alus kokteilis – Valmiermuižas Frišs

In CategoryUncategorized
Byadmin

valmiermuižas frišs

Alus ir viens no vispopulārākajiem alkoholiskajiem dzērieniem, tas garšo ikvienam, taču alus dzeršanu nereti vairāk asociē ar vīriešiem, jo sievietes labprātāk dzer vieglākus vai ne tik rūgtus dzērienus, piemēram, alus kokteiļus. Arī SIA „Valmiermuižas alus”, kurš ir kļuvis par vienu no iemīļotākajiem pašmāju alus zīmoliem, ir nācis klajā ar savu īpašo alus kokteili, kurš garšos kā sievietēm tā vīriem.

Šīs Valmiermuižas alus kokteilis tiek brūvēts no Valmiermuižas filtrētā gaišā alus un dabīga plūškoka zeltera. Šie abi dzērieni tiek sajaukti kopā proporcijās 6:5. Pēc tam šim kokteilim tiek pievienoti pāris pilieni cidoniju sīrupa, lai radītu tā atsvaidzinošo garšu. Tā alkoholiskais stiprums ir tikai 2,8 procenti, kas nozīmē, ka tas ir lielisks atspirdzinošs vasaras dzēriens, bet ikviens to var baudīt jebkurā gadalaikā, jo tas ne tikai sniedz atspirdzinājumu, bet ir vienkārši gards dzēriens no baudīt ikvienā dzīves brīdī.

Šī kokteiļa nosaukums – „Frišs” – ir nācis no Janīnas Kursītes grāmatas „Virtuves vārdene”, kā arī Reiņa un Matīsa Kaudzīšu daiļrades, kuri visi šo vārdu ir lietojuši savā daiļradē, lai apzīmētu kaut ko, kas ir svaigs.

Lai spētu radīt šo alus kokteiļa šķirni, Valmiermuižas Alus ieguldīja 160 000 eiro plūškoka zeltera ražošanas iekārtai, kura spēj šo zelteri uzbrūvēt no plūškoka melno ogu izvilkuma. Un par spīti šim lielajam aizņēmumam, Valmiermuižas Alum atkal izdevās radīt vienu no 2014. gada vasaras populārākajiem dzērieniem, kuru ir iemīļojuši daudzi.

Sākotnēji tika paredzēts uzbrūvēt tikai 200 000 pudeles ar šo alu, kā arī to pārdod vasaras kafejnīcās, taču lielais pieprasījums pēc šī gardā dzēriena ļāva tiem kāpināt „Friša” apgrozījumu par 47 procentiem, sasniedzot 2,49 miljonu eiro apgrozījumu.

Tas tikai parāda, cik pieprasīts un populārs ir šis dzēriens, jo tas ir piemērots ikvienam, kuram patīk alus garša, taču nepatīk tā stiprums vai rūgtums. Vasaras karstumā Valmiermuižas Frišs lieliski atsvaidzinās, bet ziemā dos komfortu un atmiņas par iekšējo vasaru vai sapņus par nākamo, kas vēl būs.

Leave a Reply