Alus pudeļu pārstrāde

In CategoryUncategorized
Byadmin

alus pudelu parstradeAlus ir nopērkams dažādu veidu un tilpumu iepakojumos no puslitra skārda bundžām, līdz parastajām puslitra pudelēm, līdz pat divu litru plastmasas pudelēm. Un arī pudeļu krāsa bieži atšķiras, tā var būt sākot no brūnas, līdz caurspīdīgai, līdz pat zaļai. Bet kas notiek ar šīm pudelēm to pārstrādes laikā?

Pirmais pudeļu pārstrādes solis ir pudeļu izšķirošana. Šajā procesā visas vienas krāsas pudeles tiek novietotas kopā, jo bieži dažādu krāsu un tilpumu pudeles pārstrādāt ir nepieciešams dažādi. Kas ir sašķirotas zaļās pie zaļajām pudelēm, bet baltās pie baltajām, tad tās ir vainu tiek nosūtītas un pārstrādes rūpnīcu, vai trešās puses pārstrādātāju, kurā pudeles tiek saspiestas nelielās paletēs, kuras pēc tam tiek nosūtītas un stikla ražošanas rūpnīcu, lai radītu atkal jaunas pudeles. Stikla rūpnīcās šīs iepriekš minētās dažādu krāsaino stiklu pudeļu paletes tiek pārkausētas 15000C karstumā, kas tālāk nolīst speciālās iestrādnēs un iekārtas ar kompresēta gaisa palīdzību pārvērš izkausēto stiklu atkal par pudelēm.

Pudeles, kuras tiek nosūtītas un pārstrādes rūpnīcu, – tās visbiežāk ir brūnās krāsas pudeles, jo tieši tās ir tirgū vispieprasītākās, tiek mehāniski izmazgātas, kārtīgi izskalotas un no tām tiek noņemtas etiķetes. Pēc tam speciālas iekārtas ar lāzeru palīdzību pārbauda, vai šīm pudelēm nav defektu – plaisu, ieplīsumu – un ja to nav, tad tās nonāk pildīšanas mašīnā, kur tās tiek atkal piepildītas ar alu, un tām tiek uzlikti vāciņi. Pēc šī procesa pudeles atkal tiek pārbaudītas, tās ar defektiem nonāk uz atsevišķas letes.

Pēc otrreizējās piepildīšanas un aizvākošanas, pudeles tiek pasterizētas – tās tiek sildītas 610C temperatūrā veselas 10 minūtes. Šajā procesā tiek iznīcināti visi iespējamie mikrobi, kuri varētu būt kaitīgi cilvēkam, kā arī pasterizācija paildzina to laiku, cik ilgi šīs alus pudeles var atrasties veikala plauktos.

Kad no jauna piepildītās pudeles ir pasterizētas, tās tālāk tiek aplīmētas ar to etiķetēm un saliktas kastēs, lai tās varētu nosūtīt veikaliem un citām iestādēm.

Arī alumīnija alus bundžas ir iespējams otrreiz pārstrādāt. Vispirms tiek noņemtas to virsas un bundžas tiek saspiestas. Bet pēc tam tās tiek nosūtītas uz speciālām rūpnīcām, kur tās tiks pārstrādātas par alumīnija loksnēm, no kurām tiks vēlāk ražotas atkal jaunas bundžas.

Šis otrreizējās pārstrādes process ir fascinējošs, jo tas notiek ļoti ātri un efektīvi, kā arī gandrīz visas šī procesa darbības tiek paveiktas ar dažādu iekārtu palīdzību.

Leave a Reply