Heineken alus

In CategoryUncategorized
Byadmin

heinekenHeineken ir alus šķirne, kur pazīst gandrīz visā pasaulē, jo šī alus ražotāji – Heineken International – ir parūpējušies par to, lai viņi saviem alus mīļotājiem sniegtu pēc iespējas labākas kvalitātes alu.

Šī alus vēsture aizsākās 1864. gadā, kad Gerards Heinikens nopirka Heistekas alus darītavu Amsterdamā. 9 gadus vēlāk Heinekens oficiāli nodibināja savu alus darītavu, kā arī uzbrūvēja pirmo Heineken alu no ūdens, iesala miežiem, apiņiem un rauga. Jau 1875. gadā Gerards Heinekens ieguva pirmās balvas par sava alus izcilo kvalitāti un nākamos gados šo iegūto apbalvojumu skaits un Heineken alus cienītāju skaits tikai pieauga. Gadsimtu mijā Heineken alus pirmo reizi tika eksportēts uz Āfriku, pēc tam, kad tas jau veiksmīgi bija izveidojis Heineken brandu visā Eiropā. Bet pēc sausā likuma atcelšanas ASV 1933. gadā Heineken bija pirmā alus firma, kuras sūtījums no Eiropas nonāca ASV, tā veiksmīgi nodrošinot sev vietu Amerikas alus tirgū un amerikāņu sirdīs. Nākamais lielais pavērsiens Heineken alus vēsturē notika 1975. gadā, kad nu jau veiksmīgā alus darītava iegādājās jaunu darītavu, kura kļuva par tajā laikā lielāko un
modernāko Eiropas alus darītavu. Bet kopš 1991. gada tikai šajā jaunajā darītavā tiek ražots Heineken alus, jo vecā darītavas ēka tika pārveidota par Heineken alus dartītavas muzeju. 21. gadsimtā Heineken alus brends turpina tikai paplašināties, savā īpašumā iegūstot vēl vairākas alus darītavas visā Eiropā un pat Āzijā.

Viena no Heineken alus kompānijas nozīmīgākajām vērtībām ir tieši prieks, jo Heineken tiecas uz prieka radīšanu savos klientos. Bet viņiem ļoti nozīmīgas vērtības ir arī respekts, atbildība un aizraušanās.

Lai gan Heineken alus recepte vēl joprojām tiek turēta kā firmas noslēpums, ir zināms, ka kompānija izmanto tikai labākās tīrās sastāvdaļas – miežus, apiņus, ūdeni un raugu, kuru 1886. gadā izveidoja kāds students no Amsterdamas.

Heineken kompānija arī lielu vērību pievērš ne tikai sava alus kvalitātei, bet arī ekoloģijai, tādēļ viņi koncentrējas uz to, lai pēc iespējas vairāk varētu savāalus brūvēšanas procesā izmantot atjaunojamo enerģiju, lai ne tikai darītu prieku cilvēkiem ar savu alu, bet palīdzētu pasaulei ar savu izcilo ekoloģisko politiku.

Heineken neapšaubāmi ir viens no pasaulē visplašāk pazīstamākajām alus šķirnēm, taču tās
ražotāji spēj ne tikai veiksmīgi konkurēt vispasaules tirgū, bet arī rūpēties par to, lai gan to darbiniekiem, gan ekosistēmai būtu labi.

Leave a Reply