Kāpēc alus ir veselīgs?

In CategoryUncategorized
Byadmin

alus glāzesJa runājam par alkoholiskajiem dzērieniem, tad nenoliedzami vīns ir tas dzēriens, ar ko cilvēki saista vislielākos labumus tieši veselīga dzīvesveida ietekmē, tomēr arī alus, lai vai cik dīvaini tas neliktos īpaši neatpaliek un šim dzērienam arī ir savi plusi. Alus nereti tiek saistīts ar bāriem un piedzeršanos, bet lietojot to mērenās devās alus patiesībā var dot tavam ķermenim daudzas tam nepieciešamās vielas, kā arī stiprināt kaulus un nenoliedzami relaksēt tevi.

Relaksācija

Izdzerot vakarā pie televizora alus kausu cilvēks pēc garās darba dienas atslābijās, muskuļi, kas pirmstam bija sarāvušiem nu atslābinās un kopējais cilvēka ķermeņa statuss uzlabojās. Lai gan nav medicīniski pierādīts, ka šāda atslābināšanās un atiešana no ikdienas spriedzes ir laba mūsu veselībai, es domāju, ka liela daļa cilvēku var apgalvot, ka reizi pa reizei izdzerts alus par sliktu noteikti nenāks.

Sirds asinsrites uzlabošanai

Alus mērenās devās ir ticis sasaistīts vairākos zinātniskajos pētījumos ar sirds asinsvadu slimības riska samazināšanos, un lai gan zinātnieki nav pierādījuši tieši kuras šī alkoholiskā dzēriena sastāvdaļas izraisa šo efektu, tomēr statistikas rādītāji nemelo, un regulāra alus kausa izmalkošana mazina sirds un asinsvadu slimību iespējamību. Šis efekts varētu būt gan no alkohola satura, kas paplašina asinsvadus, gan arī no citām vielām, bet tas tiešām palīdz.

Alus ir veselīgs jūsu nierēm

Ik-vakara alus kausa izmalkošana ir saistīta arī ar nieru veselību un precīzāk tieši ar nierakmeņu riska samazināšanos. Alus lielākoties sastāv no ūdens un regulāra šķidruma uzņemšana mazina nierakmeņu veidošanos, bet arī alū atrodamais kalcijs ir tas, kas parasti tiek saistīts ar nierakmeņu izšķīdināšanu!

B vitamīna deva

Viens alus kauss atur aptuveni 3% no ikdienā nepieciešamās B vitamīna devas un lai gan tas ir visai maz, tomēr šis vitamīns tur ir. B vitamīns palīdz mūsu smadzeņu darbībai, kā arī citām funkcijām, kas saistitas ar nerviem un nervšunām.

Šķiedrvielas

Un vēl viena lieta, ko alus sniedz tavam ķermenim ir škiedrvielas, kas roda no apiņiem, no kā šis dzēriens ir veidots. Šķiedrvielu daudzums alū nav pārāk liels un tas atkal ir tikai 3-5% apmērā no ikdienas nepieciešamā daudzuma, bet saskaitot kopā pārējo ikdienas ēdiena devu tas noteikti palīdz!

PS: Bet atcerieties, ka šie visi labumi ir tikai tad, ka netiek izdzerts vairāk par 0.75 litriem alus dienā, jo pretējā gadījumā rodas citi efekti, kas vairs nav tik veselīgi!

Leave a Reply