Latvijas alus festivāls “LATVIABEERFEST”

In CategoryUncategorized
Byadmin

beer

Domāju, ka gandrīz ikviens ir kaut ko vismaz dzirdējis par festivālu ar nosaukumu Oktoberfest, kurš ik gadus norisinās Vācijā, un kura laikā tiek patērēts liels daudzums alus. Arī Latvijā jau vairākus gadus notiek nedaudz līdzīgs, bet tajā pašā laikā arī pilnīgi atšķirīgs festivāls “LATVIABEERFEST”.

“LATVIABEERFEST” ir lielākais šāda veida festivāls Baltijā vairākus gadus, pulcējot vairāk nekā 40000 apmeklētājus. Šajā festivālā piedalās ne tikai Latvijas labākie alus darītāji, bet arī alus zīmoli no tādām valstīm kā Dānijas, Vācijas, Baltkrievijas, Anglijas, Krievijas, Spānijas, Polijas, Čehijas, Beļģijas, Lietuvas, Igaunijas un pat Meksikas.

Latvijas alus festivāls pirmo reizi norisinājās 2011. gada 3. un 4. septembrī, kopā vienojot alus darītājus un alus mīļus. Jau šo pašu pirmo festivālu apmeklēja ievērojams cilvēku skaits, kā arī tajā piedalījās daudzi alus darītāji, prezentējot vairāk nekā 40 dažādas alus šķirnes. Šī festivāla laikā arī noritēja balsojums, kurā par 2011. gada labāko alu tika atzīts Brenguļu alus.

2012. gadā šis festivāls jau norisinājās maija beigās, kur apmeklēja ne tikai liels daudzums latviešu alus cienītāju, bet arī daudzi ārzemju viesi, kuri vēlējās nobaudīt Latvijā darinātu alu. Šī festivāla laikā tika pārdotas vairāk nekā 677 alus mucas un iztukšotas aptuveni 7 tonnas izlejamā alus, kas ir ļoti ievērojams skaits. Tajā apmeklētāji varēja baudīt kā jau iemīļotas alus šķirnes un alus brūvētāju veikumus, tā arī iepazīties ar vairākām pavisam jaunām alus šķirnēm.

Nākamajā gadā Latvijas alus festivāla norise maija beigās Vērmanes dārzā bija jau kļuvusi par tradīciju, jo arī 2013. gadā tas norisinājās no 24. līdz 26. maijam tieši šajā vietā. Un atkal festivāla rīkotājiem izdevās pulcēt 36 dažādus alus veidotājus kā no Latvijas, tā citām tuvākām un tālākām valstīm. Apmeklētājiem, kuru šai festivālā netrūka, bija iespēja nobaudīt 150 dažādas alus šķirnes.

Un tikai nesen arī 2014. gadā norisinājās šis festivāls. To varēja apmeklēt no 23. līdz 25. maijam Vērmanes dārzā, kur varēja baudīt garšīgu alu, izvēloties no 165 dažādām alus šķirnēm,  labu kompāniju un īstus meistaru veikumus. Kā arī paralēli festivālam, pašiem alus darītājiem bija iespēja piedalīties konferencē Baltic Beer Star, kurā tie apsprieda jaunākās tendences savā jomā.

Tāpēc, lai baudītu labu alu un daudz un dažādas alus šķirnes nav jādodas uz Vāciju, bet to var izdarīt tepat Latvijā, apmeklējot iespaidīgo Latvijas alus festivālu “LATVIABEERFEST”.

Leave a Reply