Pasaules stiprākais alus

In CategoryUncategorized
Byadmin

stiprakais alusAlus visiem ir pazīstams kā samērā maza alkohola daudzumu saturošs dzēriens, tādēļ to bieži pieskaita pie vieglajiem alkoholiskajiem dzērieniem, bet pasaulē ir radītas arī alus šķirnes, kuras pēc sava stipruma atgādina stipros alkoholiskos dzērienus.

Piemēram, Samuel Adams Utopias alus šķirnei, kura ir radīta 2002. gadā, ir 24 % alkohola saturs. Tā pati firma – Samuel Adams Utopias – 2007. gadā radīja alu ar nu jau 27 % alkohola saturu. Šiem tā sauktajiem stiprajiem aliem seko 2009. gada Februārī radītais Schorschbrau Schorschbock  31 % alus, 2009. gada novembrī radītais 32 % alus ar ļoti interesantu nosaukumu – BrewDog Tactical Nuclear Penguin, tā paša gada izskaņā uzbrūvētais Schorschbrau Schorschbock alus ar 40 % alkohola saturu, 2010. gada februārī – BrewDog Sink The Bismarck alus šķirne ar 41 % alkohola saturu un Schorschbrau Schorschbock alu ar 43 % alkohola saturu, kurš klajā nāca 2010. gada maijā.

Taču, lai gan šīs visas iepriekš minētās alus šķirnes ir patiešām spēcīgas, pasaulē pašu stiprāko alu ir uzbrūvējusi kāda Skotu firma ar nosaukumu Brewmeister, kuru alus satur 67,5 procentus alkohola, kas ir apbrīnojams alkohola saturs ikvienam alkoholiskajam dzēriena, īpaši alum. Viena pudele ar pasuales stiprāko alu, kura nosaukums ir Snake Venom, maksā 85$. Šī Snake Venom alus šķirne ir šīs kompānijas otrais pasaulē stiprākais alus – 1. šķirne ar nosaukumu ABV Armageddon saturēja 65 procentus alkohola, bet tā kā šī alus cienītāji un firmas klienti vēlējās vēl ko stiprāku, tad Brewmeister nācās nedaudz piestrādāt, kā rezultātā pasaule ieguva savu pirmo 67,5 procentīgo alu. Un apbrīnojami, ka abas pasaulē stiprākās alus šķirnes joprojām tiešām garšo pēc alus, nevis spirta, kas pats par sevi ir milzīgs sasniegums alus brūvēšanas procesā. Eksperti gan iesaka vienā šī pasaulē stiprākā alus baudīšanas reizē viens cilvēks nedrīkst izdzert vairāk par 35 ml šī dzēriena, jo tad tas var kļūt kaitīgi veselībai, tāpēc alus ražotāji iesaka to baudīt vairāk kā viskiju, nevis ierasto alus kausu vakara noslēgumā vai sporta spēles laikā.

Leave a Reply