Populārākie alus kokteiļi

In CategoryUncategorized
Byadmin

Alus ir vispopulārākais alkoholiskais dzēries Latvijā, un šo dzērienu mēs baudām gan vasarā gan ziemā, tomēr vienu un to pašu garšu baudījums var būt apnīkošs un tāpēc tiek veidotie tā sauktie alus kokteiļi, kur alus tiek jaukts ar dažādiem citiem dzērieniem un garšvielām, lai veidotu kokteili, kur alus garša nav dominējošā, bet tā būtu jūtama. Šādi kokteiļi parasti labi atspirdzina karstā vasaras dienā un tie ir tā sauktie “long” jeb garie dzērieni jo tos parasti ievieto lielāka tilpuma traukos, jo alum ir mazs alkohola saturs un to vēl atšķaidot tas tiek pārveidot par vāju alkoholisku dzērienu.  šeit būs pieci mani iecienītāki alus kokteiļi:

Ķiršu alus kokteilis – Ķiršu alus sīrups ir viens no labākajiem un garšīgākajiem sīrupiem un sajaucot to kopā ar alu tas rada neaizmirstamu garšu burvību, kas noteikti neatstās jūs vienaldzīgus. Ķiršu alus tiek veidots no gaišā alus un ķiršu sīrupa, bet pasniedzot to šim kokteilim var vēl iekšā iemest svaigu ķirsi, kas padarīs to vēl neatvairāmāku. Kokteiļa stiprums tiek veidots pēc sirds patikas, bet noteikti ka būs vajadzīgi vismaz 20 grami sīrupa uz katriem 500 mililitriem alus , bet tas arī ir atkarīgs no tā, cik stiprs ir šis sīrups.

ķiršu kokteilis

Alus Margarita – alus kokteilis, ko sauc par Margaritu iz aizgūts no īstā Margaritas kokteiļa, bet šinī gadījumā alus tiek sajaukts ar tekilu un Laima sulas koncentrātu, un tiek pasniegts ar ledu un laima šķēlīti. Šis ir ideāls kokteilis vasaras tveicei, kad vēlaties atveldzēties pēc smaga darba vai vienkārši jūrmalas smiltīs sauļojoties. Kokteiļa stiprums tiek noteikts pēc sirds patikas, bet noteikti nevajadzētu pārspīlēt ar tekilu, tāpēc, ka tā ir tikai kā papildus viela un pārāk stiprs kokteilis nevienam nav vajadzīgs.

alus margarita

Aveņu alus kokteilis – Avenes ir vienas no vasaras izteiksmīgākajām ogām un tāpēc tās ir arī izvēlētas par šī aveņu kokteiļa galvenos sastāvdaļu. Šis arī ir ļoti atveldzējošs kokteilis, ko labāk baudīt ir karstā vasaras dienā pie baseina vai jūrmalā. Kokteilis tiek veidots no avenēm, alus, degvīna un aveņu sīrupa. Būtībā galvenās sastāvdaļas ir aveņu sīrups un alus, bet pašas avenes un degvīns tiek pievienoti tikai stiprumam un garšas uzlabošanai. Šis kokteilis tiek veidots visu sakratot un pasniegts ar ledu.

avenu alus kokteilis

Alus kokteilis “Šoks” –  Šoka kokteilis tiek veidots no alus, viskija un kļavu sīrupa, un, lai vai cik jocīgi visas šīs sastāvdaļas neliktos, kopā sajauktas vienā kokteilī tās garšo burvīgi. Būtībā jums ir vajadzīgs tumšais alus, kuram pievieno karoti viskija un visu taisa kopā ar kļavu sīrupu. Šo kokteili pasniedz kopā ar ledu un tad ir labs kokteilis vakara noslēgumā vai arī pēc garas darbadienas.

alus kokteilis šoks

Kokteilis “Tumšais šampanietis” – šis ir vēl viens no tiem kokteiļiem, kura sastāvdaļām nevajadzētu iet kopā, bet sajaucot šampanieti ar tumšo portera alu un pievienojot kopējai struktūrai ledu tas tiešām liekas garšīgs un atveldzējošs. Tomēr no šī kokteiļa ir jāuzmanās jo šampanietis labi var tā teikt “iedot pa galvu” un kokteili vajadzētu dzert ar mēru. 

alus ar šampanieti

Leave a Reply