Top5 Īrijas alus šķirnes

In CategoryUncategorized
Byadmin

iru alus šķirnesĪrija ir viena no alus patēriņa un ražošanas lielvalstīm, taču par īstu īru alu var saukt tikai to, kas ir arī brūvēts Īrijā, nevis alu, kura šķirnes ir cēlušās no Īrijas puses. Īrijā tiek ražots alus, sākot no pavisam viegla alus dzēriena, līdz pat stipram, grādīgam, īstu vīru alum. Tad nu šeit būs 5 populārākās Īrijas alus šķirnes.

1. Guinness Draught

Šis ir viens no pasaulē iecienītākajiem aliem. Nu jau pāris gadsimtus visā pasaulē ir atzīta šī alus iesala garša, kurā tik tikko var pamanīt arī šokolādes garšas notis. Un tieši tāpēc, tas ir tik populārs, jo tam ir visas īpašības, ko alus mīļi sagaida alū. Visgaršīgākais šis alus ir, dzerts tieši no pudeles vai svaigi iepildīts alus kausā. Protams, tas ir pieejams arī budžās formā ērtākai dzeršanai. Šī alus īpašā pazīme ir tā baltās putas, kuras piedod tik patīkamo, tikko brūvēta alus sajūtu.

2. Murphy’s Irish Stout

Šī ir vieglākā un arī saldākā no iecienītākajām alus šķirnēm, taču tas nenozīmē, ka tajā nav tik pat daudz grādu kā citos rūgtākos alos. Arī šis alus spēj reibināt un sniegt alus patīkamo sajūtu tāpat kā citi. Šo alu varētu dēvēt kā alus šķirņu saldo ēdienu, jo tā piena šokolādes krāsa un notis kopā veido lielisku garšas baudījumu.

3. Harp Lager

Šī alus šķirne ir domāta tiem, kuri negrib saldu, pēc piena kokteiļa garšojošu alu, bet gan vēlas ko rūgtāku. Pirmais malks šī alus tā baudītājiem var šķist pavisam rūgts, taču drīz vien pēcgarša kļūs tīra un atsvaidzinoša, kā jau pēc īsta, garšīga alus baudīšanas. Tā konsistence ir vienmērīga un viegla, kas padara šo alu par vienu no labākajām alus šķirnēm, kuru baudīt karstā vasaras dienā.

4. Kilkenny Irish Cream Ale

Šo alus šķirni varētu aprakstīt kā labāko no vecā un jaunā. Tā tiek brūvēta un arī ir nākusi no Smitvikas alus darītavas, kura ir vecākā darītava Īrijā, taču tās īpašnieks ir Guinness, kas ir modernā alus iemiesojums un mīlēts visā pasaulē. Šīs šķirnes saknes var meklēt jau 14. gadsimtā, un liela iespēja ir, ka to var nopirkt tikai retās vietās ārpus Īrijas, taču tas nemazina tā popularitāti. Šis dzintara krāsas alus, kuram ir bagātīga smarža un lieliska cepta iesala garša, apvieno sevī saldas un rūgtas notis, padarot to par alu, kuru var baudīt ikviens.

5. Smithwick’s Irish Ale

Un visbeidzot arī šī alus šķirne ir ļoti populāra kā Īrijā, tā pasaulē. Arī šīs šķirnes saknes var meklēt 14. gadsimtā, taču mūsdienās šis alus ir kļuvis populārs tieši pateicoties karamelizētā iesala garšai un pavisam nelielajam, bet tik ļoti patīkamajam apiņu smaržas un garšas akcentam. Kurš gan negribētu baudīt senu, tradīcijām bagātu alu, ražotu brūvētavā, kuru izveidoja 14. gadsimta mūki?

Leave a Reply